Obowiązkowe lekcje Koranu

Także dla katolików.

Wspólnota chrześcijańska i inne mniejszości religijne w pakistańskiej prowincji Pendżab są zaniepokojone nowym dyskryminującym projektem prawa, zaaprobowanym przez miejscowy parlament. Przewiduje on obowiązkowe nauczanie prawa islamskiego i Koranu we wszystkich szkołach i uczelniach wyższych w tej prowincji.

„Dla mniejszości religijnych, a przede wszystkim dla chrześcijan, których bardzo wielu mieszka w Pendżabie, będzie to wielkim problemem: ich podstawowe prawa są całkowicie ignorowane” – podkreśla chrześcijański prawnik i dyrektor organizacji pozarządowej Centre for Legal Aid, Assistance and Settlement (CLAAS) Nasir Saeed. Wskazuje, że dla młodzieży niemuzułmańskiej w Pendżabie nie zaproponowano żadnego alternatywnego programu, a koniecznie trzeba to zrobić.

Nasir Saeed zwraca również uwagę, że nowe prawo negatywnie odbije się na  całym systemie wychowawczym. Będzie wspierało fanatyczne i pełne nienawiści zachowania względem niemuzułmanów. Tymczasem państwo powinno umacniać wolność religii i wyznania.

«« | « | 1 | » | »»
 • gość
  13.05.2018 07:08
  Zdecydujcie się. Albo Islam jest religią pokoju, albo nie. Albo Koran jest godzien pocałunku, albo nie. Hipokryci.
 • Gość
  13.05.2018 14:36
  Czy znajomość Koranu i islamu koniecznie musi zaszkodzić chrześcijanom mieszkającym w kraju w większości islamskim? Jakoś Żydzi mieszkający w Hiszpanii nie mieli problemu z jako-taką orientacją w teologii katolickiej i w Nowym Testamencie. Czyżby katolicy w Pendżabie uważali, że "ignorance is bliss'?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.