USA: Najbardziej religijny kraj świata zachodniego

Stany Zjednoczone pozostają najbardziej religijnym krajem wśród państw świata zachodniego – wynika z sondażu przeprowadzonego w 106 krajach przez znany amerykański ośrodek badawczy Pew Research Center.

Do codziennej modlitwy przyznaje się 55 proc. badanych Amerykanów. Jest to o ponad połowę więcej niż w sąsiedniej Kanadzie, czy Australii. Europa ogółem również nie wypada najlepiej, gdyż codzienną modlitwę potwierdziło 22 proc. ankietowanych. Najgorzej pod tym względem na Starym Kontynencie wypada Wielka Brytania, która zdobyła jedynie 6 punktów procentowych.

W ogólnoświatowym rankingu krajów najmniej oddanych modlitwie przodują Chiny, gdzie tylko 2 proc. badanych modli się, a zaledwie dla 3 proc. religia jest czymś ważnym w ich życiu. Pomimo, że USA przoduje w sondażach religijności na tle innych zsekularyzowanych krajów sondaż Pew Research Center i tam pokazuje niewielki, ale stały spadek ludzi wierzących w Boga. Głownie widać to w grupie Amerykanów poniżej 40 roku życia, którzy w porównaniu do osób starszych, mniej interesują się wiarą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  05.08.2018 12:16
  religijność jest sprawą indywidualną
 • BOLO
  05.08.2018 14:50
  Religijność nie jest sprawą indywidualną, tak jak i wiara. Neomarksizm i liberalno-lewackie ideologie które dominują w europie zachodniej próbują właśnie nam wmówić że wiara to sprawa indywidualna, a najlepiej aby w ogóle swojej wiary nie pokazywać i nie wyrażać publicznie. Do czego takie podejście doprowadziło właśnie widać po powyższych statystykach.
 • BBB
  05.08.2018 14:55
  Stany Zjednoczone przoduja w ilości bezdomnych. W Wielkiej Brytanii w najmniejszych miasteczkach masa organizacji spolecznych
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.