Modlitwa w synagodze za ofiary

Podczas porannej modlitwy szabatowej w Synagodze im. Nożyków modlono się w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu - poinformowała Anna Grzegorzewska, kierownik ds. Komunikacji Społecznej Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

Został odmówiony Psalm 130. Modlitwę prowadził Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich. W synagodze zgromadziło się ok. 500 osób, m. in. grupa uczestników Marszu Żywych.

Piotr Kadlcik, przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce powiedział, że nie można w kilku zdaniach wyrazić tragedii, która się wydarzyła - zarówno straty jaką poniosła Polska, jak też osobistej tragedii wielu ludzi, którzy stracili swoich bliskich. Dodał, że zawsze żywił wiele szacunku i sympatii dla błogosławionej pamięci Lecha Kaczyńskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.