Nowa organizacja ds. wolności religijnej?

Jej utworzenie zapowiedział amerykański sekretarz stanu, Mike Pompeo.

Utworzenie nowej międzynarodowej organizacji zajmującej się wolnością religijną i jej naruszaniem na całym świecie zapowiedział amerykański sekretarz stanu. Mike Pompeo wystąpił na konferencji, jaka odbywa się w Waszyngtonie. Uczestniczą w niej również przedstawiciele Stolicy Apostolskiej.

Amerykański polityk wspomniał, że poza ogłoszonym wczoraj szczytem, jaki USA i Watykan planują w październiku, kraje takie jak Albania, Maroko i Kolumbia zapowiedziały organizację podobnych przedsięwzięć na przedłużeniu waszyngtońskiego spotkania. Zachęcił do szerokiego uczestnictwa w tych wydarzeniach.

Pompeo mocno skrytykował za łamanie wolności religijnej głównych politycznych przeciwników Stanów Zjednoczonych, jakimi są Iran i Chiny. Aresztowanie ponad miliona Ujgurów i innych mniejszości w Państwie Środka było tylko jednym z przykładów kryzysu praw człowieka w tym kraju, który nazwał „plamą stulecia”. Wspomniał również o Myanmarze czy kubańskich liderach religijnych, którym reżim odmówił możliwości przylotu na konferencję.

«« | « | 1 | » | »»