Nowa organizacja ds. wolności religijnej?

Jej utworzenie zapowiedział amerykański sekretarz stanu, Mike Pompeo.

Utworzenie nowej międzynarodowej organizacji zajmującej się wolnością religijną i jej naruszaniem na całym świecie zapowiedział amerykański sekretarz stanu. Mike Pompeo wystąpił na konferencji, jaka odbywa się w Waszyngtonie. Uczestniczą w niej również przedstawiciele Stolicy Apostolskiej.

Amerykański polityk wspomniał, że poza ogłoszonym wczoraj szczytem, jaki USA i Watykan planują w październiku, kraje takie jak Albania, Maroko i Kolumbia zapowiedziały organizację podobnych przedsięwzięć na przedłużeniu waszyngtońskiego spotkania. Zachęcił do szerokiego uczestnictwa w tych wydarzeniach.

Pompeo mocno skrytykował za łamanie wolności religijnej głównych politycznych przeciwników Stanów Zjednoczonych, jakimi są Iran i Chiny. Aresztowanie ponad miliona Ujgurów i innych mniejszości w Państwie Środka było tylko jednym z przykładów kryzysu praw człowieka w tym kraju, który nazwał „plamą stulecia”. Wspomniał również o Myanmarze czy kubańskich liderach religijnych, którym reżim odmówił możliwości przylotu na konferencję.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • tomak
    22.07.2019 20:27
    Pan Pompeo jakoś o Afryce zapomniał - tam jest potężnie łamana wolność (a nawet życie) chrześcijan przez muzułmanów. No cóż, pan Pompeo nie będzie się zajmował ludami i krajami, w których USA nie mają swoich interesów politycznych i gospodarczych.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.