Indianie skazani za posiadanie orła

Trzech członków indiańskiego plemienia Hopi skazanych zostało przez sąd w stanie Arizona na karę więzienia w zawieszeniu i grzywnę za posiadanie złotego orła. Orzeł według wierzeń tego jednego z najstarszych plemion Ameryki Północnej jest świętym ptakiem, a jego pióra odrywają istotną rolę w plemiennej religii i zwyczajach.

Zgodnie z przepisami tylko zarejestrowani członkowie niektórych plemion mogą legalnie posiadać orły służące do praktyk religijnych, jednak federalne prawo zabrania sprzedaży i wykorzystywania piór i innych części chronionych gatunków orła łysego i złotego.

Maksymalna kara w stosunku do jednego z trzech Indian oskarżonych o posiadanie chronionego prawem orła wyniosła dwa lata wiezienia w zawieszeniu. Mężczyźni muszą także zapłacić 500 dolarów grzywny.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.