Pakistan: Zamach w meczecie

Co najmniej 20 osób zginęło, a 40 odniosło rany w zamachu samobójczym w meczecie w Południowym Waziristanie na północnym zachodzie Pakistanu. Wśród ofiar jest jeden z prorządowych duchownych Maulana Noor Mohammad - podały pakistańskie źródła wywiadowcze.

"Bilans wynosi: 20 ofiar śmiertelnych i 40 rannych" - poinformował funkcjonariusz pakistańskiego wywiadu. Wcześniej informowano o 15 ofiarach śmiertelnych.

Do zamachu doszło, gdy Maulana Noor Mohammad przyjmował wiernych po modlitwie w meczecie w mieście Wana, głównym ośrodku w Południowym Waziristanie. Śmierć duchownego potwierdził jego krewny, Syed Noor.

Maulana Noor Mohammad to były deputowany partii fundamentalistów muzułmańskich Jamaat-e-Ulema-e-Islam (JUI), który w ostatnich latach był zaangażowany w negocjacje między islamskimi rebeliantami a pakistańskim rządem.

Agencja AFP pisze, że krytykował on obecność w Waziristanie wielu uzbeckich bojowników islamskich, mających powiązania z talibami z Al-Kaidy.

Talibscy rebelianci, którzy przeprowadzali w przeszłości podobne zamachy, zmniejszyli swoją aktywność w czasie powodzi, które nawiedziły Pakistan.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.