Zakaz zbiorowych modlitw podczas ramadanu

Najwyższy duchowo-polityczny przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei dał do zrozumienia w przemówieniu telewizyjnym, że zbiorowe modlitwy i zgromadzenia będą zakazane podczas świętego miesiąca ramadanu, który zaczyna się 23 kwietnia.

Jak podaje agencja AP, podczas orędzia Chamenei stwierdził, że w tym roku wierni zostaną "pozbawieni" modlitw, zgromadzeń publicznych i przemówień podczas ramadanu i wezwał muzułmanów do modlitw w domu.

To pierwsze wystąpienie przedstawiciela irańskich władz, w którym mowa jest o przedłużeniu restrykcji w czasie ramadanu.

W Iranie stwierdzono dotąd ponad 67 tys. przypadków koronawirusa i prawie 4 tys. ofiar śmiertelnych, choć według krytyków reżimu prawdziwy bilans może być znacznie większy.

Podczas gdy w ostatnim czasie irańscy politycy, w tym szef MSZ Mohammad Dżawad Zarif, apelowali do USA o zniesienie w związku z pandemią sankcji nałożonych na kraj, Chamenei przypomniał, że to Ameryka jest prawdziwym wrogiem.

"Problem koronawirusa nie powinien przysłaniać nam spisków naszych wrogów i aroganckich mocarstw" - powiedział Chamenei.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg