Spalenie Koranu gestem szaleństwa

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi nazwał "gestem szaleństwa" plan spalenia Koranu w rocznicę zamachów w USA, z którym wystąpił pastor małego kościoła z Florydy. Pastor Terry Jones porzucił swój zamiar, ale dyskusja na ten temat nie mija.

W wywiadzie dla włoskiej telewizji ks. Lombardi oświadczył w piątek: "Spalenie Koranu byłoby nie tylko znakiem braku szacunku dla innych, ale także gestem szaleństwa , ponieważ rozpaliłoby to tylko nienawiść i przemoc".

"Nasza ocena tej sprawy jest skrajnie negatywna. To przejaw bardzo poważnego braku szacunku wobec tak wielkiej wspólnoty na świecie, jak muzułmańska"- powiedział watykański rzecznik.

"Chrześcijanie muszą budować pokój na planecie poprzez dialog, zrozumienie i wzajemny szacunek"- dodał ks. Lombardi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.