Papież zaproszony do świątyni hinduistycznej

Benedykt XVI został zaproszony do złożenia wizyty w świątyni hinduistycznej. Ta wizyta mogłaby stanowić wsparcie dla zrozumienia i poszanowania po obu stronach - napisał w oświadczeniu Rajan Zed, przewodniczący Powszechnego Towarzystwa Hinduizmu.

Jednocześnie wyraził podziękowanie za życzenia, jakie przekazał Watykan hinduistom na całym świecie z okazji obchodzonego przez nich 28 października święta Diwali.

„Poszukiwanie prawdy jest wspólnym celem hinduistów i chrześcijan, w tym więc duchu należy pokonać stereotypy i uprzedzenia we wzajemnej ocenie” – napisał przewodniczący Powszechnego Towarzystwa Hinduizmu. Główna siedziba organizacji mieści się w stanie Newada w USA.

Ponadto Zed wyraził radość, że w ramach Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek ubiegłego roku papież zacytował wers z Upaniszadów, hinduistycznyh traktatów filozoficznych.

W przesłaniu do hinduistów całego świata przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kard. Jean-Louis Tauran, opowiedział się za pogłębionym dialogiem między obiema religiami. Podkreślił ponadto, że szacunek i zaufanie są centralnymi elementami pokojowego i zgodnego współżycia religii.

«« | « | 1 | » | »»