Nagroda za zabicie Asii Bibi

Równowartość 4,5 tys. euro za zabicie Asii Bibi zaoferował imam największego meczetu w Peszawarze. W czasie piątkowej mowy w meczecie przyznał, że kobieta oskarżona o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi nie ma prawa żyć nawet jeśli uniewinni ją sąd, czy ułaskawi prezydent Pakistanu.

Maulana Yousuf Qureshi wezwał mudżahedinów do wymierzenia sprawiedliwości. Przestrzegł zarazem rząd przed poważnymi konsekwencjami wprowadzenia jakichkolwiek zmian w tzw. ustawie o bluźnierstwie. Dyskusja na ten temat rozgorzała po skazaniu, mocą tej ustawy, na karę śmierci pierwszej w Pakistanie kobiety, Asii Bibi. O zmianę ustawy i m.in. jasne ustalenie tego czym naprawdę jest bluźnierstwo zaapelowali na wspólnym spotkaniu w Islamabadzie chrześcijanie i umiarkowani muzułmanie, a także przedstawiciele innych religii przyznając, że w obecnej formie ustawa jest dyskryminująca.

Tymczasem napięcie w kraju rośnie. Terrorystyczna organizacja islamska “Lashkar-e-Toiba” wraz z grupami talibów ogłosiła oficjalną fatwę przeciwko ministrowi ds. mniejszości religijnych, katolikowi Shabhazowi Bhatti. Za domaganie się rewizji obecnej ustawy został on uznany przez nich za “współwinnego bluźnierstwa przeciwko Mahometowi” i z tego powodu powinien zostać zabity. W całym kraju organizowane są manifestacje przeciwko zmianie niechlubnej ustawy o bluźnierstwie. Mają one także na celu wywarcie presji na rząd Pakistanu. Jak informuje agencja Fides, żródła kościelne obawiają się, że może dojść do wybuchu fali antychrześcijańskiej przemocy i do ataków na miejsca kultu. 

Skazana przez sąd pierwszej instancji na śmierć przez powieszenie Asia Bibi w więzieniu czeka na wyznaczenie daty rozprawy apelacyjnej. Tymczasem w obawie o swe życie jej mąż wraz z dziećmi przebywa w chronionym dobrze miejscu. Cała rodzina wyraziła zgodę na opuszczenie Pakistanu jak tylko kobieta zostanie uniewinniona. Schronienie zaproponował jej włoski rząd.

Od redakcji Wiara.pl

Informację podawaliśmy już dwa dni temu. Umieszczona w szerszym kontekście mogła jednak umknąć.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Viator
  06.12.2010 10:59
  To wydarzenie najlepiej pokazuje, jak pokojową religią jest islam. Trzeba postawić sprawę jasno: dopóki sami muzułmanie tolerują takie werdykty swoich imamów, mamy prawo uznawać, że jest to religia usprawiedliwiająca mordy na tle religijnym.

  Nam chrześcijanom nie wolno się mścić. Wierzę jednak, że w dniu Sądu Ostatecznego ten człowiek za swój czyn odpowie przed samym Bogiem.
 • Arek71
  09.12.2010 19:37
  Co musi się stać żeby poruszyły się nasze chsześcijańskie serca???Może trzeba pomyśleć że siedzi tam w więzieniu nasza siostra???a może Jezus Chtystus w tej kobiecie znosi cierpienia w samotności???chodcie zorganizujmy sie i idzmy pod ambasadę Pakistanu obrzucajmy gałkami niech pokaza w tv,niech Asii Bibi poczuje że ma braci i siostry.Muzułmanie nie siedzieli by z załozonymi nogami
 • mijamax
  10.12.2010 20:58
  Może islam w takim wydaniu, to jedynie usankcjonowane prawnie pozwolenie na dokonywanie przestępstw. Pracownik państwowy, strażnik jest gwałcicielem. Sąsiad, ktoś inny jest gwałcicielem. Z całym szacunkiem dla wyznawców Mahometa, czy Mahomet zbawia penisem?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.