Egipt: solidarność chrześcijańsko-muzułmańska

Napięta sytuacja w Egipcie nie przełożyła się na zadrażnienia religijne. Wprost przeciwnie, wzmocniła relacje chrześcijańsko-muzułmańskie. Przekonany jest o tym kard. Antonios Naguib.

Patriarcha katolickich Koptów podkreśla, że w czasie zajść ani kościoły, ani meczety nie były atakowane, za to codziennie trwała w nich modlitwa o przywrócenie pokoju i porządku w Egipcie. Ta solidarność widoczna jest też w trakcie protestów. Kard. Naguib przypomina, że powstały specjalne komitety składające się zarówno z muzułmanów jak i chrześcijan, które strzegą porządku w czasie godziny policyjnej. Patriarcha katolickich Koptów wyraził nadzieję, że ten pozytywny duch międzyreligijnej koegzystencji będzie w Egipcie czymś trwałym.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.