Pakistan: Ministerstwo uratowane

Dzięki presji międzynarodowej udało się ocalić ministerstwo ds. mniejszości religijnych w rządzie Pakistanu. Miało być ono zlikwidowane w ramach redukcji resortów z 50 do 22 i stać się departamentem w ministerstwie spraw religijnych, zajmującym się kwestiami islamu.

W nowym rządzie premiera Razy Gilaniego ministrem ds. mniejszości religijnych nadal będzie katolik, Shahbaz Bhatti.

W rozmowie z agencją Fides, polityk ujawnił, że muzułmańskie „partie religijne i ruchy ekstremistyczne wywierały silną presję na rząd, by zniósł ministerstwo ds. mniejszości, jednak prezydent i premier Pakistanu nie ugięli się i dla wspólnego dobra narodu postanowili zachować ministerstwo”. Zdaniem Bhattiego, jest to „jasny sygnał” zainteresowania rządu sprawami mniejszości religijnych.

Zauważył on, że zlikwidowanych zostało wiele ważnych ministerstw, także z powodu przypadków korupcji. W swoim zatwierdzeniu na dotychczasowym urzędzie dostrzega „nagrodę za moralną prawość i przejrzystość, jakie zawsze charakteryzowały” działania ministerstwa ds. mniejszości religijnych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.