10 Koptów zabitych w Kairze

Dziesięć osób zginęło, a 110 zostało rannych we wtorek w starciach między chrześcijańskimi Kopatmi i muzułmanami w Kairze - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia, nie podając wyznania ofiar

09.03. Kair (PAP/AFP) - Dziesięć osób zginęło, a 110 zostało rannych we wtorek w starciach między chrześcijańskimi Kopatmi i muzułmanami w Kairze - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia, nie podając wyznania ofiar.

Wcześniej proboszcz z dzielnicy Mokattam, gdzie doszło do starć, podał, że zginęło w nich 6 chrześcijańskich Koptów, a co najmniej 45 odniosło obrażenia.

Ojciec Semaan Ibrahim powiedział, że ciała zabitych znajdują się w szpitalu podlegającym parafii. "Wszystkich zastrzelono, ranni też odnieśli obrażenia na skutek użycia broni palnej" - oznajmił.

Starcia wywiązały się, gdy chrześcijanie wyszli na demonstrację, by zaprotestować przeciwko podpaleniu w sobotę kościoła w Kairze.

Według ojca Ibrahima, zaatakowali ich uzbrojeni "chuligani", którzy zaczęli także podpalać ich domy. (PAP)

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.