Przywódcy islamscy potępiają atak na koptów

Wielki immam islamskiego uniwersytetu Al-Azhar w Kairze, Ahmad al-Tayyeb potępił atak na kościół koptyjski pw. św. Miny i św. Jerzego w wiosce Soul Atfif.

Jednocześnie wezwał tamtejszych muzułmanów do odbudowania zniszczonej 5 marca świątyni w tej leżącej 30 km na południe od Kairu wsi. Konsekwencją napaści na koptów są trwająca od 6 marca ich demonstracje przed siedzibą telewizji w Kairze.

Jak przypomina agencja Asianews brak policji sprawił, że fanatyczni muzułmanie oraz siły popierające byłego prezydenta, Mubaraka wykorzystały chaos do sprowokowania zamieszek. Straciło w nich do tej pory życie 13 osób a 140 odniosło rany. Powołując się na lokalne źródła włoska agencja misyjna twierdzi, że wojsko otworzyło ogień do demonstrujących i istnieją podejrzenia, że podsyca zamieszki.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.