Opcja dla Żydów-gejów?

Pobożni Żydzi homoseksualiści nie chcą żyć w grzechu. Zachęcani przez duchownych zawierają nietypowe małżeństwa – pisze Piotr Zychowicz w „Rzeczpospolitej” .

Chodzi o specjalny program dla ortodoksyjnych Żydów homoseksualistów. Rabin Areleh Harel kojarzy gejów z lesbijkami i pomaga im zakładać rodziny.

– Dlaczego ci ludzie się do mnie zgłaszają? Bo są pobożnymi Żydami i chcą żyć zgodnie z zasadami naszej religii. Pragną mieć normalne domy i dzieci, być akceptowani przez swoją społeczność – mówi gazecie.

Gazeta podaje też przykład lesbijki i geja, w której oboje zachowują wstrzemięźliwość seksualną. „Nie mają romansów z przedstawicielami tej samej płci, ale też nie sypiają ze sobą. Ich dzieci zostały poczęte metodą in vitro. Małżeństwo oparte jest na 'silnej przyjaźni' i 'miłości platonicznej'” – czytamy.

Spośród 11 małżeństw skojarzonych przez rabina Areleha Harela rozpadły się zaledwie dwa – pisze gazeta.

«« | « | 1 | » | »»
 • IdaM
  16.03.2011 11:14
  Bardzo dobrze, że pobożni Żydzi homoseksualiści nie chcą życ w grzechu i, że Rabin chce im pomagać. Ale czy takie małżeństwo jest małżeństwem wg zamysłu Pana Boga?
 • Margola
  16.03.2011 11:19
  Najgorsze wydanie hipokryzji. Jak takie działania mają się do przykazań Bożych i prawd wiary. Czy kojarzenie gejów z lisbijkami jest właściwym i całkowitym rozwiązaniem tego problemu. Gej z lesbijką żyją jako para - absurd. I wszystko "pozamiatane" tzn. po problemie? Chyba wolę opcję, żeby gej był gejem, a lesbujka lesbijką. Kto kogo udaje i kto z kim sie męczy. Tylko czekać, kto kogo pierwszy zdradzi. Prócz tego, wogóle nie rozumiem jak takie pary mogą wychowywać dzieci i jakie będzie to wychowanie.
 • traper
  16.03.2011 11:29
  A czy homoseksualiści są według zamysłu Boga? W jakimś stopniu tak, wątpię, żeby wszyscy sobie to wybrali "wolnym aktem woli". Rzecz w tym, co ze swoją odmiennością zrobią - czy będą używać jej jako szturmówki i wykorzystywać do granic absurdu, czy podjąć jako trudne wyzwanie (może właśnie od Boga dane), w ramach którego także można kontynuować "dzieło naprawy świata".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.