Walczą o życie Asii Bibi

Stolica Apostolska stale śledzi dramatyczny los Asii Bibi i robi wszystko, aby ocalić jej życie – oświadczył kard. Jean-Louis Tauran

Były szef watykańskiej dyplomacji, a obecnie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego wyznał, że Watykan działa w tej sprawie bez rozgłosu, różnymi kanałami dyplomatycznymi, aby nie zaszkodzić chrześcijanom w Pakistanie, którzy przeżywają teraz czarną godzinę. Tym niemniej nie zabrakło też publicznego apelu w obronie pakistańskiej chrześcijanki. Benedykt XVI wezwał do jej uwolnienia już w listopadzie ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że Asia Bibi została skazana na śmierć przez powieszenie za obronę swej wiary w Jezusa. Pakistański sąd uznał jej postawę za obrazę Mahometa. Uwolnieniu kobiety sprzeciwia się wielu pakistańskich muzułmanów, którzy często wychodzą w tej sprawie na ulice, by ostrzec rząd, że ułaskawienie chrześcijanki wywoła w kraju powszechne zamieszki.

Mimo tych niekorzystnych okoliczności kard. Tauran wciąż wierzy w możliwość pozytywnego rozwiązania. Mam nadzieję, że już niebawem Asia Bibi ponownie trafi do swych bliskich i że będzie się mogła spotkać z Papieżem, o co niedawno poprosiła – dodał francuski purpurat. W jego przekonaniu niepoślednią rolę mają też do odegrania media, które muszą stale uwrażliwiać opinię publiczną na los pakistańskiej chrześcijanki. Nigdy nie możemy kapitulować wobec zła – zaapelował przewodniczący watykańskiej dykasterii ds. dialogu międzyreligijnego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.