Muzułmanie nie lubią USA

Wizerunek USA nie poprawił się w świecie islamu - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez znany ośrodek badania opinii Pew Research Center na krótko przed przemówieniem prezydenta Obamy, w którym przedstawi swą politykę wobec Bliskiego Wschodu.

Opinie o Ameryce nie poprawiły się w krajach muzułmańskich w rezultacie wzbierającej w tym regionie fali rewolucji demokratycznych. Obraz USA pozostaje tam na ogół negatywny, a w niektórych krajach, jak Jordania, Turcja i Pakistan, jest nawet gorszy niż rok temu.

Badania przeprowadzono w dniach 21-26 kwietnia w Egipcie, Indonezji, Jordanii, Libanie, Pakistanie, Turcji i na terytoriach palestyńskich.

Barack Obama jest nadal niepopularny we wszystkich tych krajach z wyjątkiem Indonezji, gdzie mieszkał z matką jako dziecko przez kilka lat.

Większość respondentów w tych krajach krytykuje politykę amerykańskiego prezydenta wobec "arabskiej wiosny".

Zaufanie do Obamy wyraża zaledwie 10 procent społeczeństwa w Pakistanie, 12 procent w Turcji i 28 procent w Jordanii.

Rządy tych państw są sojusznikami USA.

Z sondażu wynika, że we wspomnianych krajach zdecydowana większość popiera demokrację i optymistycznie zapatruje się na możliwość jej zbudowania u siebie.

Ale jednocześnie w Pakistanie, Jordanii i Egipcie przeważająca większość społeczeństwa uważa, że prawa powinny wiernie imitować nakazy Koranu. Pogląd ten podziela mniejszość w Turcji, Libanie i Indonezji.

We wszystkich krajach, gdzie przeprowadzono badania, większość populacji negatywnie ocenia Al-Kaidę, chociaż ponad jedna czwarta przychylnie wypowiada się o ugrupowaniach terrorystycznych na terytoriach palestyńskich.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, USA

 • emigrant
  19.05.2011 21:41
  muzulmanie lubia bardziej europe bo za pieniadze (pasozytujac na systemie zasilkow) europejskiego podatnika wychowuja kolejne pokolenia "bin ladenow", ktore odwdziecza sie Europie tak jak w Londynie i Madrycie w 2005 roku. Amerykanie nie sa tacy glupi zeby za pieniadze dla bezrobotnych utrzymywac muzulmanskich darmozjadow jak robi to zachodnia Europa
 • Ania
  10.07.2011 17:36
  i racja Smiecie i gnoje muzumanskie .Wszystkich do pieca oni nikogo nie lubia to jest ten problem ,tylko by wojny prowadzili i dzieciom od 5 lat bron dawali i kazali zabijac oni musieli by miec osobna planete i tam sie nawzajem wybijac to by bylo wyjscie i ALLACHA im wstawic tam i szczesliwi beda zygac mi sie chce jak widze tych smieci a kobiety POLKI co ich kochaja razem ich z nimi do komory gazowej .
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.