O Żydach Śląska Cieszyńskiego

"Zapamiętani. O Żydach Śląska Cieszyńskiego" – taki tytuł nosi wydana właśnie książka Wiesława Radwańskiego, inicjatora powstania Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Izraelskiej w Cieszynie.

Autor poprzez swoje fotografie przedstawia historie związane z różnymi miejscowościami: Cieszynem, Skoczowem, Ustroniem, a także różnymi ludźmi: przedsiębiorcami, adwokatami, lekarzami i społecznikami żydowskimi.

W książce nie brakuje także opisów symboli żydowskich, osobistych wypowiedzi związanych z historiami rodzinnymi, a każda fotografia opatrzona jest fragmentem biblijnym wyciągniętym ze Starego Testamentu.

Motto książki brzmi: „Ocalić pamięć, to zbyt mało, by mieć satysfakcję. Tu idzie o coś znacznie ważniejszego. Ten album nie ma na celu wracania do przeszłości. Nie jest też cofaniem się w czasie i rozpamiętywaniem. Nie rozszarpuje niczyich ran, ale jest bodźcem do głębokiej refleksji nad życiem, jego sensem i przyszłością”.

Książka "Zapamiętani. O Żydach Śląska Cieszyńskiego" ukazała się nakładem Wydawnictwa WARTO na początku lipca 2011 roku. Więcej na www.warto.com.pl.

***

  Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.