W ostatnich 30 latach we Francji zbudowano więcej meczetów i muzułmańskich centrów modlitwy niż kościołów katolickich w całym XX wieku.
Parlamentarne ugrupowanie Zjednoczona Lewica (Izquierda Unida) złożyła w hiszpańskim Kongresie Deputowanych projekt ustawy przewidujący usunięcie krzyża z Valle de los Caidos - mauzoleum wojny domowej w Hiszpanii.
Miejsca dokumentujące prześladowanie Kościoła w Japonii oraz działanie w tym kraju ukrytych wspólnot chrześcijańskich zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO. Arcybiskup Nagasaki nazwał to „zobowiązującym do ewangelizacji uznaniem trudnej historii japońskiego Kościoła”.
Dzięki współpracy Izby Historii Skierniewic i Klubu Kolekcjonera udało się zgromadzić przedmioty po skierniewickich Żydach, którzy na początku XX w. stanowili prawie połowę mieszkańców miasta.
Ugodzona siedmioma pociskami islamistów ostatkiem sił wyszeptała: „Przebaczam, przebaczam, przebaczam...”. Zamordowana w Somalii s. Leonella Sgorbati ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia została ogłoszona błogosławioną.
Abp. Auza o konflikcie izraelsko-palestyńskim.
Islamizację Madagaskaru widać gołym okiem. Jest to inwazja. Za pieniądze krajów Zatoki Perskiej islamscy fundamentaliści kupują sobie ludzi – alarmuje przewodniczący tamtejszego episkopatu, który dziś został zaliczony w poczet kardynałów.
Niewielka wspólnota katolicka w Pakistanie, jest widocznym świadkiem wiary w tym muzułmańskim kraju – zwraca uwagę abp Joseph Coutts, ordynariusz Karaczi. Dziś ten pakistański duchowny został włączony do Kolegium Kardynalskiego.
Satysfakcję, że „zrezygnowano z zapisów, które budziły kontrowersje i wpłynęły na debatę publiczną, która owocowała poważnym niepokojem”, wyraził w rozmowie z KAI bp Rafał Markowski.
Zależy od poszanowania wolności religijnej.