Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Ubóstwo i antykatolicki prozelityzm innych wspólnot religijnych to główne wyzwania, przed którymi stoi Kościół w Kenii – uważa jeden z tamtejszych biskupów, James Wainaina Kungu.
Potrzebują naszej pomocy.
Nigeryjski Kościół prosi wspólnotę międzynarodową o udzielenie konkretnego wsparcia tysiącom ofiar islamskich fundamentalistów z ugrupowania Boko Haram.
„Święte Miasto, jakim jest Jerozolima, należy do duchowego dziedzictwa trzech religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu” – przypomniał stały przedstawiciel Watykanu przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.
To jedno z tych świąt, które rodziło się wraz z chrześcijaństwem. Jego znaczenie nie sprowadza się do dobroczynności i świata uniwersalnych wartości, ale jest wspomnieniem wydarzenia historycznego, narodzin Zbawiciela.
Gdyby w państwie zabrakło prawa, to społeczeństwo szybko pogrążyłoby się w chaosie. Podobnie mogłoby być z grupą wyznaniową.
Śpiew muezina można usłyszeć na Bliskim Wschodzie 5 razy dziennie. Dzwony kościelne rzadziej, ale to wcale nie znaczy, że ich tam nie ma.
12-letnia uczennica przeciw ateizacji.
Historyczny założyciel buddyzmu od dawna znany jest na naszym kontynencie. Ale co tak naprawdę o nim wiemy?
Jak miałby być zorganizowany Kościół, gdyby doszło do jedności chrześcijan?