Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Co najmniej 705 kobiet padło w ubiegłym roku w Pakistanie ofiarą tzw. zabójstw na tle honorowym, co w porównaniu z rokiem 2010 oznacza wzrost o około 7 procent - poinformowała w piątek pakistańska organizacja obrony praw kobiet Aurat.
Hanifan Bibi, 37 letnia chrześcijanka, matka dwójki dzieci musi walczyć o zbudowany za własne pieniądze dom. Sytuacja jest tym bardziej tragiczna, że chce jej go odebrać mąż, który przeszedł na islam.
Nie wyznające islamu kobiety są w Pakistanie podwójnie dyskryminowane. Pierwsza sankcja wynika już z samego faktu bycia kobietą i utrudnia chociażby dostęp do edukacji.
Saudyjka, skazana we wtorek na karę chłosty za złamanie zakazu prowadzenia samochodu, została ułaskawiona przez króla Abd Allaha - poinformował w czwartek serwis BBC.
W Pakistanie palącym problemem są porwania chrześcijańskich kobiet i zmuszanie ich siłą do przejścia na islam. Agencja Fides mówi o 700 takich przypadkach. Wiele jest nieudokumentowanych. Sztandarowym przykładem tej niesprawiedliwości jest dwudziestoczteroletnia Hatim Farah
O dyskryminację na tle religijnym oskarża żydowskich pracodawców katoliczka z Nowego Jorku.
Władze miejskie położonej w Katalonii Leridy przyjęły na piątkowym posiedzeniu zakaz noszenia przez kobiety burek i nikabów w tamtejszych budynkach użyteczności publicznej.