Pakistan: Chrześcijanka walczy o dom

Hanifan Bibi, 37 letnia chrześcijanka, matka dwójki dzieci musi walczyć o zbudowany za własne pieniądze dom. Sytuacja jest tym bardziej tragiczna, że chce jej go odebrać mąż, który przeszedł na islam.

Jak pisze Asia News, mąż Hanifan Bibi od początku traktował ją jak służącą. To ona musiała pracować, zarabiać pieniądze, za które zbudowali dom. Ona zajmowała się rodziną, gdy tymczasem mąż upijał się i wydawał ciężko zdobyte pieniądze. W końcu wdał się w romans z muzułmanką i cztery miesiące temu postanowił zostać muzułmaninem.

Dla żony zawsze był okrutny, a po przejściu na islam postanowił odebrać jej dom. Złożył przeciw niej pozew w sądzie, kwestionując jej prawo do domu. Dopiero Narodowa Komisja Sprawiedliwości i Pokoju, organizacji powołanej przez pakistański episkopat, zainteresowała się sprawą pokrzywdzonej matki. Udało się w sądzie potwierdzić jej prawa. Został również wszczęty proces  cywilny w sądzie w Faisalabad. Chodzi o rozdzielenie majątku i przyznanie jej odszkodowania.

Sprawa Hanifan Bibi jest jednym z wielu tragicznych przykładów tego, jak okrutnie traktowane przez muzułmańską większość są chrześcijanki w Pakistanie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • sebimar
    31.03.2012 16:05
    Nie potrafię zrozumieć dlaczego jeżeli jest jakisproblem z pedofilami w kościele w Irlandii to wszyscy katolicy są wrzucani do jednego worka. Zróbmy podobnie w mułzumanami w Polsce, niech wstawią się za Asia Bibi lub Hanifan Bibi w przeciwnym razie np. Zakaz budowy meczetów.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.