Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Ostatnie słowo należy do życia. Nie do śmierci. Taka jest prawda Zmartwychwstania. Czasem trudno w to uwierzyć.
więcej z tego numeru »
Od lat Niedziela Palmowa jest wielkim świętem młodych. Na zaproszenie papieża i swoich biskupów zbierają się w katedrach. W sposób właściwy młodości – radośnie i gwarnie – przeżywają swoje chrześcijaństwo.
Papieski fotograf Arturo Mari zrobił Janowi Pawłowi II miliony zdjęć. Ale na pytanie, które z nich było najważniejsze, odpowiada bez wahania, że to, które zrobił w ostatni Wielki Piątek, z krzyżem.
Ojciec, ojciec, czymże brzmi to słowo? – pytał w dramacie „Promieniowanie ojcostwa” Karol Wojtyła. Jeśli okładkowe dziecko szuka swojego taty w tak – hm…, nietypowym miejscu, to możemy zapytać z kolei: dlaczego?
Coraz nowe kraje UE otwierają granice dla pracowników z Polski. Od momentu wejścia do Wspólnoty Europejskiej wolne etaty czekają na Polaków w Anglii, Irlandii i Szwecji. W ostatnim tygodniu swoje rynki pracy otworzyły także Hiszpania i Portugalia.
Tam, na Zachodzie, prawie w ogóle nie ma księży, zwłaszcza młodych – opowiada większość osób wracających z wakacyjnych wojaży. Chyba każdy słyszał takie opinie.
Misyjna Agencja Fides zgromadziła informacje o 25 katolikach (w tym jednym biskupie, kapłanach i świeckich) zamordowanych w ubiegłym roku na misjach w różnych regionach świata.
Jeszcze trwa karnawał, jeszcze huczne ostatki przed nami, na całym świecie właśnie rozpoczynają się najgłośniejsze karnawałowe parady i festiwale, a okładka „Gościa” kieruje myśli ku tematyce wielkopostnej i pasyjnej.
Jedyną grupą, która pogodziła się z faktem, że najistotniejsze dla niej wartości są wyśmiewane, w wielu krajach europejskich są chrześcijanie – pisze we wstępnym artykule „Lekarstwo dla Europy” Tomasz P. Terlikowski.
Źle się stało, że niektóre czasopisma zachodnioeuropejskie opublikowały karykatury proroka Mahometa. Źle się stało, że niedobre wzory powtórzyła „Rzeczpospolita”. Nikomu nie wolno obrażać niczyich uczuć religijnych. A wyśmiewanie się z proroka Mahometa dla muzułmanów jest obraźliwe.
Czyli inaczej Szczodre Gody. Słowiańskie święto obchodzone w pierwszy dzień zimy.
Czy po śmierci Bolesława Chrobrego rzeczywiście powrócono do wierzeń i praktyk pogańskich?
Wyznawcy... Latającego Potwora Spaghetti.
Dziś już nie można jej zakładać...
Najsmutniejszy dzień w żydowskim kalendarzu.
Stworzenie demoniczne, czy święte?
Czyli o przerabianiu mitologii na seriale i nie tylko.
Wedle wierzeń starożytnych Greków jedna z trzech krain leżących w Hadesie – podziemnym świecie umarłych.
Kościół z tym walczył, ale jak widać ta walka nie była do końca wygrana.
I rola ministerstwa spraw religijnych.
Hinduskie święto kolorów. Co je łączy z naszą Marzanną?
W ostatnich latach także w tej dziedzinie pojawia się we mnie mnóstwo pytań i wątpliwości...
Czyli tak naprawdę co? Religia? Filozofia? Styl życia zwany coraz częściej lifestyle’m?
Nawrócony francuski rabin opowiedział niezwykłą historię swojego życia.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.