Dżiniści w Watykanie

W Watykanie gościła wysokiej rangi delegacja dżinistów. Na jej czele stał Nemu Chandaria, dyrektor Instytutu Dżinologii, który koordynuje działalność wyznawców dżinizmu na całym świecie.

Jak informuje komunikat prasowy Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, która zorganizowało to spotkanie, wtorkowa wizyta to kontynuacja relacji nawiązanych już w 1986 r. Przypomniano między innymi obecność przedstawicieli dżinizmu na asyskich spotkaniach międzyreligijnych. Oceniono, że relacje chrześcijan i dżinistów są dziś oparte na wzajemnym szacunku i przyjaźni. Wezwano do pogłębienia współpracy na szczeblu lokalnym.

W czasie watykańskiego spotkania rozważono też dżinijską zasadę unikania przemocy, porównując ją z chrześcijańską miłością. Uznano, że podobieństwa w tym względzie powinny skłaniać wyznawców obu religii do większej współpracy na rzecz dobra wspólnego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.