USA: ocalała komisja ds. wolności religijnej

Senat Stanów Zjednoczonych odnowił mandat federalnej komisji ds. promocji wolności religijnej na świecie (USCIRF).

Do głosowania nad losem tej instytucji doszło w ostatnim z możliwych terminów w ubiegły piątek 16 grudnia. Senatorzy przegłosowali ponadpartyjny kompromis, którego ceną było poparcie dla utworzenia nowego federalnego więzienia w stanie Illinois.

Komisja publikuje co roku raport o wolności religijnej na całym globie. Amerykanie piętnują w nim reżimy zwalczające religię oraz dopuszczające się mniejszych naruszeń praw człowieka odnośnie do wolności wyznania. W przeszłości sugestie raportu były zaleceniami dla administracji prezydenta i Kongresu USA. Problem powstał jednak, gdy na liście reżimów pojawili się sprzymierzeńcy Stanów Zjednoczonych oraz ich główni partnerzy handlowi. Budżet komisji to 4 mln dolarów. A jej personel składa się z dziewięciu komisarzy i 17 osób personelu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.