USA zorganizują szczyt na temat wolności religijnej

W lipcu tego roku zostanie zorganizowane spotkanie ministrów spraw zagranicznych celem omówienia wspólnej polityki obrony wolności religijnej w świecie.

Świat zrobił ogromny krok do przodu, ale mamy jeszcze wiele do zrobienia – stwierdził sekretarz stanu USA Mike Pompeo zapowiadając szczyt. Dodał, iż przybędą na niego szefowie dyplomacji różnych krajów, którzy reprezentują rządy o podobnej wrażliwości.

Ponadto obecni będą przedstawiciele organizacji międzynarodowych, które zajmują się tym tematem, delegacje różnych wspólnot religijnych oraz stowarzyszeń działających na rzecz obrony praw człowieka. Amerykański sekretarz stanu podkreślił, że nie będzie to spotkanie grupy dyskusyjnej, lecz okazja do podjęcia konkretnych działań.

Spotkanie odbędzie się w dniach 25-26 lipca w Waszyngtonie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.