Gest władz Kikrkuku

W Kirkuku Boże Narodzenie będzie od przyszłego roku dniem wolnym od pracy – zapowiedział gubernator tego miasta na północy Iraku, składając życzenia świąteczne arcybiskupowi i wiernym w tamtejszej katedrze obrządku chaldejskiego.

Nadżim al-din Umar Karim obiecał także, że będzie zabiegał u rządu w Bagdadzie, by Boże Narodzenie uznał za święto w całym Iraku. Ponadto opowiedział się za powrotem setek tysięcy wyznawców Chrystusa, którzy opuścili kraj. „Bez nich Irakowi brakuje czegoś istotnego; nie jest on już Irakiem” – stwierdził gubernator. Wyraził też abp. Louisowi Sako uznanie za poparcie dla dialogu chrześcijańsko-muzułmańskiego.

Ostatni żołnierze USA przygotowują się do opuszczenia Iraku za cztery dni, w sam koniec roku. Chaldejski metropolita Kirkuku poświęcił tam niedawno pomnik ku czci 36 chrześcijan różnych wyznań, zamordowanych w tym irackim mieście przez ostatnich osiem lat, od czasu amerykańskiej inwazji w marcu 2003 r.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.