Dziś Dzień Judaizmu

To okazja do odkrywania judaistycznych korzeni chrześcijaństwa

Po raz 15-y w Kościele w Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Judaizmu. To okazja do wspólnej refleksji i modlitwa oraz pomoc wierzącym w Chrystusa w odkrywaniu judaistycznych korzeni chrześcijaństwa.

Redaktor Zbigniew Nosowski, wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, zwrócił uwagę, że Polska jest drugim po Włoszech krajem europejskim, który postanowił organizować obchody Dnia Judaizmu.Tegoroczne centralne obchody Dnia Judaizmu będą miały miejsce w Rzeszowie. Zaplanowano tam m.in. uroczystość wręczenia medali „Sprawiedliwy wśród narodów świata”, sesję Rady Miasta, wizytę w synagodze, czy modlitwę na cmentarzu żydowskim. W obchodach wezmą udział hierarchowie Kościoła oraz Żydzi, z naczelnym rabinem Polski. W tym roku program Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce połączono z przypadającym 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Shoah - poinformował ks. Marek Dzik, koordynator rzeszowskich uroczystości.Przy okazji Dnia Judaizmu warto również wejść na stronę internetową Strażnicy pamięci (straznicypamieci.com). Ma ona służyć przypomnieniu cichych bohaterów, czyli osób, które starają się zachować pamięć o swoich żydowskich sąsiadach.

W Polsce Dzień Judaizmu poprzedza obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Przeczytaj komentarz Kocham cię, Żydzie

«« | « | 1 | » | »»
 • katolik
  17.01.2012 12:24
  Jak ta tradycja będzie mieć sto lat, to zastanowie się, czy warto ją uznać.
  Kto ma nawracać Żydów? Świadkowie Jehowy???
 • Enigma
  17.01.2012 13:32

  >>To okazja do wspólnej refleksji i modlitwa oraz pomoc wierzącym w Chrystusa w odkrywaniu judaistycznych korzeni chrześcijaństwa.<< ( cyt. )

  Małe sprostowanie :

  chrześcijaństwo nie wywodzi się z judaizmu rabinicznego, powstałego po zburzeniu Świątyni, czyli ok 70 r.ne

   

  Judaizm rabiniczny = Stary Testament + Talmud

   

  Chrześcijaństwo = Stary Testament + Jezus Chrystus

   

  Chrześcijaństwo jest dziedzicem religii biblijnego Izraela za posrednictwem Jezusa Chrystusa i tych Żydów, którzy Go przyjęli .

   

  Starsi bracia... (całość) ks. prof. Waldemar Chrostowski

   

  http://www.youtube.com/watch?v=8rzGH4IJmyg

   

  ( ostatnie 10 min wykładu - od siebie zapewniam, że warto wysłuchać całość )

   

 • Albert
  17.01.2012 13:34
  Czy w trakcie obchodów będą czytane fragmenty Talmudu-podstawowej księgi judaizmu dotyczące chrześcijan jak np.ten określający ich jako "zwierzęta w ludzkiej postaci"?
 • Beszad
  17.01.2012 13:49
  Każdy akt wzajemnego zbliżenia jest dla nas wszystkich okazją do wzrastania w jednym Bogu, który w tak bogaty sposób do nas przemawia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.