Pakistan: Kościół walczy o ziemię

Kościół w Pakistanie odrzucił propozycję rekompensat, jaką wystosowały władze prowincji Pendżab

Administracja zamierzała przekazać wspólnocie chrześcijańskiej nowe działki w zamian za zburzone w ubiegłym tygodniu kaplicę, szkołę i przytułek Caritas. Strona kościelna oczekuje natomiast zwrotu bezprawnie zagarniętego terenu, na którym dotychczas prowadzona była działalność charytatywna, oraz wypłaty rekompensat za zniszczenia.

Wczoraj w stolicy Pendżabu Lahaurze 2 tys. chrześcijan protestowało przeciw brakowi poszanowania przekonań religijnych wyznawców Chrystusa. Uczestniczący w proteście katoliccy biskupi oświadczyli, że domagają się od władz równego traktowania wszystkich wierzących. „Skoro za znieważenie Koranu płoną natychmiast wioski i miasta, my domagamy się przeprosin za znieważenie i obrazę chrześcijan” – stwierdzili pakistańscy biskupi. Wezwali też władze do ukarania sprawców antykatolickiego bezprawia.

«« | « | 1 | » | »»
  • excelent
    15.08.2012 13:03
    chrześcijanie to zwierzyna powinni nie tylko im zburzyć te żydowskie badziewia powinni ich wypierdolic na zbity ryj z pakistanu pierdolone zydowskie żebraki popatrz chodzby na polaków w polsce 99% ludzi ubustwia takich skórwiałych zydów jak jezusek z nazaretu i buduje się im swiątynie za pieniądze podatników za huj wie ile miliardów euro polacy są pojebami popierdoleni inwestują w jakies koscioły i czczą żydka pierdolonego a sami kasy niemają nawet niekturzy na jedzenie w polsce niema żyda bez kasy i pracy za huja takiego nie znajdziesz a polacy sami sie dymaja a żyd w polsce to wyższa rasa dla polaka wyznającego chrześcijaństwo do tego polacy sami siebie na wzajem wysadzają bo żydek mnie wysadził kórwa
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.