Chrześcijanie apelują o ochronę miejsc kultu

Chrześcijanie Pakistanu domagają się wymierzenia sprawiedliwości sprawcom ostatnich ataków na dwa kościoły.

W wyniku zamachów 15 marca w Lahaurze zginęło 18 osób, a 91 zostało rannych. Nikt do tej pory nie został pociągnięty do odpowiedzialności. Policja aresztowała za to dwustu wyznawców Chrystusa pod zarzutem dokonania linczu na dwóch muzułmanach.

Zginęli oni z rąk chrześcijan, rozsierdzonych kolejnym krwawym zamachem na swe świątynie, ponieważ byli współsprawcami ataków na wspomniane kościoły – katolicki i protestancki. Pakistańscy zwierzchnicy religijni podkreślają, że również sprawcy linczu muszą ponieść karę. Przypominają jednak zarazem o „dwóch miarach obowiązującej tam sprawiedliwości, jednej wobec muzułmanów, drugiej wobec chrześcijan”. Domagają się od władz Pakistanu większego poszanowania praw mniejszości. Jednocześnie wyrażają nadzieję, że naprawdę przejmą się one losem chrześcijan i przydzielą im w końcu odpowiednią ochronę, tak by wyznawcy Chrystusa mogli w spokoju przeżyć zbliżającą się Wielkanoc.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.