Radykalny islamista ranił nożem dwoje policjantów

W proteście przeciwko rzekomej "antymuzułmańskiej" polityce belgijskiego rządu radykalny islamista zaatakował nożem w Brukseli dwoje policjantów.

Do napaści doszło podczas rutynowej kontroli na stacji metra - podało w weekend belgijskie radio.

Policjanci, 24-letnia kobieta i 23-letni mężczyzna, trafili do szpitala, zadane im rany nie stwarzają zagrożenia dla życia. Policjant wyszedł już ze szpitala.

Wobec sprawcy, 34-letniego Francuza, wydano nakaz aresztowania z powodu próby zabójstwa na tle terrorystycznym. Według prokuratora, zatrzymany zeznał w śledztwie, że przyjechał do belgijskiej stolicy pociągiem z Paryża z zamiarem zaatakowania policjantów.

Mężczyzna - podały belgijskiej media - należący do radykalnej organizacji islamskiej chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko zakazowi noszenia przez islamskie kobiety burek w miejscach publicznych. Zakaz taki obowiązuje w Belgii od zeszłego roku.

Prezydent Ligi imamów Belgii oraz prezydent Związku meczetów Brukseli zdecydowanie potępili akt agresji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.