BBC nie gada z Żydami

Gazeta.pl opisuje kulisy realizacji filmu BBC pt. „Stadiony nienawiści”, pokazującego Polskę jako kraj rasistowski.

Przy jego realizacji  ekipa BBC One rozmawiała z Jonathanem Ornsteinem, dyrektorem Centrum Społeczności Żydowskiej (JCC). Mówił że Polska staje się coraz bardziej tolerancyjnym krajem, że nie można oceniać całego społeczeństwa przez pryzmat kilku tysięcy chuliganów malujących na murach antysemickie bazgroły i że stadionowy antysemityzm jest z pewnością kłopotliwy dla większości Polaków. W filmie zamieszczono tylko ostatnie z tych stwierdzeń.

Po emisji filmu Ornstein protestował przeciw manipulacji i przypomniał, że sugerował dziennikarzom rozmowę z dwoma Izraelczykami, grającymi w Wiśle Kraków. Nie chcieli. Rozmawiali natomiast z żydowskim pomocnikiem Polonii Warszawa Aviramem Baruchyanem. Jego przychylne Polakom wypowiedzi nie znalazły się w filmie.

«« | « | 1 | » | »»
 • Tomasz
  13.06.2012 12:14
  To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia manipulacja tej stacji... Smutne. A pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno temu BBC była stawiana za wzór rzetelności...
 • a propos antysemityzmu
  13.06.2012 13:14
  Mało ludzi wie, że Żydzi środkowoeuropejscy i w większości amerykańscy i izraelscy nie mają nic wspólnego z biblijnymi Semitami. Stąd określenie "antysemityzm" jest nie ma miejscu. Są oni Chazarami, potomkami środkowo-azjatyckich plemion łupieskich, którzy przyjęli religię judaistyczną ok. 1000 roku. Nazywa się ich też Aszkenazyjczykami. Potomkami prawdziwych Semitów są Żydzi Sefardyjscy ok. 15 % uznających się obecnie za Żydów, w Europie żyli na terenie płd. Hiszpanii, a stamtąd rozeszli się do innych krajów Europy Zachodniej. W Europie Środkowej i Wschodniej żyli prawie wyłącznie Chazarowie czyli potomkowie bliżej nie określonej azjatyckiej dziczy zmieszani etnicznie z Tatrami i Słowianami, z łupiestwa których utrzymywali się do ok. X wieku. Dlatego jak ktoś krzyczy niby o antysemityzmie w Polsce to powinien się raczej posługiwać pojęciem "abtychaziaryzm" a Michnik czy jemu podobni też nie powinni się tytułować "polski Żyd" tylko tylko "polski Chazar". Etnicznymi Semitami są prędzej Palestyńczycy ze Strefy Gazy niż duża część Izraelczyków pochodzących z Rosji i przedwojennej Polski.

  http://www.zbawienie.com/chazarzy.htm

  w sumie fajny temat dla BBC na program
 • gut
  13.06.2012 14:09

  Proszę sobie zobaczyć film "Sprawiedliwi" na Youtube, a zobaczycie kto tu prowadzić propagandę kłamstwa i manipulacji!

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.