Ramadan-przewodnik

Turyści wjeżdżający do ZEA dostają poradnik, jak zachowywać się w czasie postu.

Tuż przed rozpoczęciem Ramadanu - miesiąca postu muzułmanów - turyści w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otrzymali podręcznik odpowiedniego zachowania się w tym islamskim kraju. Broszura rozdawana będzie w 12 językach na lotnisku w Abu Zabi oraz w hotelach, poinformował na stronie internetowej dziennik „The National”, powołując się na policję.

Akcja ma na celu danie turystom poczucia bezpieczeństwa i uchronienie ich od zbędnych kar - cytuje gazeta wysokiej rangi urzędnika. Poradnik ostrzega przede wszystkim przed konsumpcją alkoholu poza określonymi miejscami, posiadaniem narkotyków, jazdą pod wpływem alkoholu, prostytucją, żebraniną, włóczęgostwem i innymi sytuacjami, w których naruszane są „lokalne wartości i tradycje”. Turyści i goście proszeni są o to, aby w czasie Ramadanu nie jedli, nie pili i nie palili w miejscach publicznych. Proszeni są też, by nie okazywali czułości i nie ubierali się „nieskromnie”.

Ponadto radzi się turystom, aby nie mieli przy sobie większych sum pieniędzy w gotówce, a zamiast tego korzystali z kart kredytowych i sieci bankomatów. W broszurze podano także wskazówki dotyczące ochrony konsumenta oraz numerów telefonów alarmowych. Władze policji zapewniły, że w razie konieczności siły porządkowe są gotowe wyjaśnić reguły zachowań turystom w ich językach rodzimych.

Ramadan rozpoczyna się w tym roku 20 lipca. O poście polskich muzułmanów przeczytasz tutaj

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.