Niedługo wizyta Papieża w Libanie

Benedykt XVI spotka się nie tylko z katolikami, ale też z muzułmanami.

O krokach podjętych dla sprawnego przeprowadzenia wizyty Benedykta XVI w Libanie poinformował na specjalnej konferencji prasowej abp Camille Zaidan. Jest on przewodniczącym komisji odpowiedzialnej za jej przygotowanie.

„Ojciec Święty przybędzie na zaproszenie prezydenta. Będzie to jednak także wizyta duszpasterska, o czym zaświadczy podpisanie przez zwierzchnika Kościoła katolickiego posynodalnej adhortacji apostolskiej o Bliskim Wschodzie” – powiedział hierarcha.

Maronicki duchowny odniósł się także do aspektów logistycznych i związanych z bezpieczeństwem Benedykta XVI. Poinformował, że już od wtorku 21 sierpnia jest w Libanie papamobile. Dziś, 23 sierpnia, rusza specjalna kampania informacyjna ukazująca dwa aspekty wizyty: oficjalny i duszpasterski. Ma ona pokazać, iż papież przybywa do wszystkich Libańczyków, chrześcijan i muzułmanów, a nie tylko do katolików. W Libanie powołano dwa komitety organizacyjne: kościelny i państwowy. Ich praca jest skoordynowana z działaniami nuncjusza apostolskiego w Libanie.

„Chcielibyśmy, by ta wizyta, mimo trudności politycznych w Libanie i w całym regionie, pozostawiła jak najlepsze wrażenie w naszym społeczeństwie. Ojciec Święty nalegał, by podróż ta odbyła się w atmosferze nadziei na pomoc Libanowi i regionowi, by znów mogły cieszyć się pokojem i bezpieczeństwem. Rozpocznie się już wkrótce i jesteśmy gotowi na przyjęcie papieża. Modlimy się i mamy nadzieję, że będzie to czas prawdziwej wiosny dla Libanu i dla regionu, zarówno dla wszystkich chrześcijan, jak i muzułmanów” – dodał abp Zaidan.

Benedykt XVI odwiedzi Liban w dniach 14-16 września.

«« | « | 1 | » | »»