Ks. Lombardi: zdecydowanie potępiamy zamach

Stolica Apostolska wydała kolejne oświadczenie po zamachu na ambasadora USA w Bengazi.

Wczoraj watykański rzecznik skupił się na braku poszanowania religii, które doprowadziło do pogłębienia nienawiści i przemocy, jaka jednak jest niedopuszczalna.

Dziś jeszcze wyraźniej zaznacza, że zamach na amerykańską placówkę dyplomatyczną w Libii zasługuje na zdecydowane potępienie ze strony Stolicy Apostolskiej. „Nic nie może usprawiedliwić poczynań organizacji terrorystycznych i zabójczej przemocy” – napisał ks. Federico Lombardi SJ. Zapewniając o modlitwie za ofiary zamachu, wyraził nadzieję, że pomimo tego tragicznego wydarzenia wspólnota międzynarodowa zdoła wypracować jak najlepsze metody zabiegania o pokój w Libii i na całym Bliskim Wschodzie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.