Domniemany reżyser antyislamskiego filmu aresztowany

Domniemany reżyser antyislamskiego filmu, który w czwartek został aresztowany, powróci do więzienia za naruszenie warunków zawieszenia kary za oszustwa bankowe - zdecydował sąd federalny w Los Angeles.

Jak poinformowała sędzia Suzanne Segal, Nakoula Basseley Nakoula powróci do więzienia m.in. za wprowadzanie w błąd swego kuratora sądowego. Sąd federalny w Los Angeles uznał także, że Nakoula stanowi "zagrożenie dla społeczeństwa". "Wymiar sprawiedliwości stracił zaufanie do tego człowieka" - powiedziała sędzia Suzanne Segal.

W 2010 roku Nakoula został skazany na 21 miesięcy więzienia za oszustwa bankowe. Po roku warunkowo go zwolniono. Sąd zakazał mu korzystania z komputera i internetu przez pięć lat bez zgody kuratora.

Nakoula Basseley Nakoula jest uważany za reżysera, przez niektóre media za producenta lub też inspiratora 13-minutowego filmu "Niewinność muzułmanów", w którym prorok Mahomet został przedstawiony jako oszust i kobieciarz aprobujący molestowanie seksualne dzieci. Film ten wywołał falę gwałtownych antyamerykańskich i antyzachodnich protestów w krajach muzułmańskich.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg