Meczet w kościele

Dawny kościół w Vierzon w środkowej Francji, wystawiony na sprzedaż przez władze kościelne, może stać się miejscem kultu muzułmańskiego - poinformował proboszcz parafii Alain Krauth. Zainteresowanie kupnem wyraziło miejscowe stowarzyszenie muzułmańskie.

Ta organizacja "wywodząca się z maghrebskiej społeczności z Vierzon" jest zainteresowana kupnem murowanej budowli, z dzwonnicą i spadzistym dachem, wystawionej na sprzedaż za 170 tysięcy euro, w celu stworzenia tam własnego miejsca kultu - poinformował ks. Krauth.

Zastrzegł jednak, że budynek "dopiero został wystawiony na sprzedaż" i "nic na razie nie zostało postanowione". Proboszcz sprecyzował, że kupnem zainteresowane są również "inne organizacje" i ostatecznie "to biskup Bourges podejmie decyzję". Władze miasta nie wyraziły zainteresowania nabyciem nieruchomości.

"To bardzo delikatny temat" - podkreślił ksiądz. Jak zaznaczył, od ujawnienia, że kupnem kościoła zainteresowali się muzułmanie, parafia otrzymuje "olbrzymią liczbę e-maili i telefonów od wiernych, którzy sprzeciwiają się, by został on im sprzedany".

Proboszcz zaznaczył jednak, że są w tej sprawie też inne głosy - osób, którym nie przeszkadza, "aby (dawne katolickie) miejsce kultu mogło służyć innym wiernym, którzy praktykują na przykład umiarkowany islam".

Kościół św. Eliasza (Saint-Eloi) jest jednym z sześciu kościołów w parafii w miasteczku Vierzon.

"Budynek z lat 50., w dobrym stanie, nawa główna o wymiarach 26 m na 11,3 m może pomieścić ponad 200 osób. Witraże współczesne. Trzy małe sale dodatkowe. Zielony teren. Możliwość parkowania. Punkty usługowe w pobliżu" - brzmi tekst ogłoszenia zamieszczonego w wielu agencjach nieruchomości i w internecie.

«« | « | 1 | » | »»
 • serafin
  11.10.2012 18:04
  "budynek z lat 50" chyba coś się wtedy zaczęło sypać we Francji...oby tylko nikt nie wpadł na pomysł sprzedaży mahometanom!!!
 • Moniker
  11.10.2012 18:16
  Modernisci rozmyli wiare do tego stopnia, ze Kosciol na Zachodzie przypomina do zludzenia kolejna sekte protestancka. Zarzucono nauke o moralnosci chrzescijanskiej, wiec wsrod katolikow kwitnie antykoncepcja i aborcja, teraz dolaczy zalegalizowana sodomia. Nic dziwnego, ze modernisci pozbywaja sie kolejnych swiatyn, bo i kto mialby do nich chodzic? Starsze pokolenie wymiera, a mlodziez zostala wychowana bez wartosci, na telewizorze . Upadla wiara, pada Zachod, dzicz islamska przejmie wszystko i zniszczy. I na nic sie zdala Odsiecz Wiedenska. Sobieski niepotrzebnie zawracal sobie glowe, bo dziedzictwo naszych przodkow zostalo zaprzepaszczone w liberalno-demokratycznym amoku.

  A dzisiaj w Tebaidzie pamiatka sw. Sarmata, zabitego przez Saracenow za wiare w Chrystusa.
 • shounan
  11.10.2012 23:57
  Nie ma umiarkowanego islamu, pożyteczny idioto!
 • Kopyrda
  12.10.2012 00:36
  Ten budynek nie jest miejscem kultu chrzescijanskiego. Wiec, o co chodzi?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.