Indie: polowanie na chrześcijanki

Chrześcijanie indyjskiego stanu Orisa są w szoku po tym jak dwie nastolatki zostały brutalnie zgwałcone, a jedna z nich następnie zamordowana.

Choć do gwałtów doszło w różnych okolicznościach przypuszcza się, że w obu wypadkach sprawcami są hinduistyczni ekstremiści polujący na bezbronne chrześcijanki. 13-latki zostały zaatakowane w czasie obchodów hinduistycznego święta Dussehara, symbolizującego zwycięstwo boga Ramy nad złem.

Współpracujący z komisją sprawiedliwości i pokoju episkopatu Indii John Dayal, który spotkał się z rodzinami ofiar, podkreśla, że policja znacznie utrudnia śledztwo. Jednocześnie miejscowe media, nie pierwszy już zresztą raz, przemilczały gwałty na chrześcijankach. Warto pamiętać, że właśnie na tym terenie w 2008 r. doszło do krwawych prześladowań wyznawców Chrystusa przez hinduistycznych fundamentalistów. Sprawcy wciąż nie odpowiedzieli za swe czyny.

Uczęszczająca do VIII klasy nastolatka została zaatakowana w miasteczku Simanbadi, gdzie poszła obejrzeć przedstawienie teatralne związane z hinduistycznym świętem Dussehara. Po drodze zatrzymała ją grupa mężczyzn, którzy następnie ją wielokrotnie zgwałcili. Gdy dziewczyna próbowała wzywać pomocy, oprawcy przywiązali ją do drzewa i udusili. Drugi gwałt miał miejsce w Bhubaneswarze. 13-latka została uprowadzona przez grupę mężczyzn do lasu. Po brutalnym gwałcie oprawcy ją porzucili. Zemdloną następnego dnia odnaleźli przypadkowi przechodnie.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.