Prześladowanie trwa

Nadal w wielu częściach świata trwa systematyczna przemoc wobec mniejszości religijnych i etnicznych

Zwrócił na to uwagę abp Bernardito Auza podczas konferencji zatytułowanej: „Obrona wolności religijnej i innych praw człowieka. Powstrzymać masowe okrucieństwo przeciw chrześcijanom i innym wierzącym”. Urządziła ją 28 kwietnia w sali posiedzeń Rady Gospodarczej i Społecznej w nowojorskiej siedzibie ONZ stała misja Stolicy Apostolskiej przy tej organizacji. Watykański przedstawiciel przy Organizacji Narodów Zjednoczonych przypomniał, że Papież Franciszek poruszył te sprawy podczas swej ubiegłorocznej wizyty w ONZ w Nowym Jorku.

Na konferencję zorganizowaną przez watykańską misję złożyły się trzy panele dyskusyjne. Pierwszy poświęcono ochronie ofiar prześladowania i wdrażaniu wolności religijnej na całym świecie. Na drugim wystąpiły same ofiary i naoczni świadkowie okrucieństw wobec chrześcijan i wyznawców innych religii, popełnionych przez ISIS w Iraku i Syrii, a przez Boko Haram w Nigerii. Na trzecim panelu przedstawiono cierpienia i nadużycia seksualne, jakich doznały na Bliskim Wschodzie kobiety i dziewczęta chrześcijańskie oraz jazydzkie. Swoimi świadectwami z uczestnikami nowojorskiej konferencji podzielili się m.in. nigeryjski biskup, siostra misjonarka z Syrii oraz rodzice porwanego i zamordowanego w tym kraju przez ISIS młodego pracownika organizacji humanitarnej. Mówili także ksiądz katolicki obrządku chaldejskiego i jazydzka kobieta, którzy również zostali uprowadzeni przez bojowników Państwa Islamskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.