Lider sekty skazany na 11 lat więzienia

Sąd w Nowosybirsku skazał w czwartek na 11 lat pozbawienia wolności przywódcę sekty oskarżonego o dopuszczanie się gwałtów na swoich wyznawcach i handel narkotykami. Większość członków sekty stanowiły młode kobiety z problemami osobistymi.

Samozwańczy przywódca sekty Konstantin Rudniew urządzał orgie z udziałem nieletnich i sprzedawał kręcone przez siebie filmy pornograficzne z udziałem "zahipnotyzowanych wyznawców" - podał rzecznik sądu. Rudniew regularnie poddawał ich też społecznej izolacji i praniu mózgu.

"Większość członków sekty stanowiły kobiety w wieku od 18 do 40 lat, które borykały się z problemami w życiu prywatnym lub były skłócone z rodzicami. Doktryna (Rudniewa) polegała na zanegowaniu tradycyjnych wartości i norm moralnych. Podkreślano w niej zwłaszcza negatywną rolę matki jako głównego źródła wszelkiego nieszczęścia" - powiedziała w telewizji NTV Marina Kinżałowa z zespołu śledczego.

Pod koniec lat 90. sekta liczyła około 10 tys. członków, obecnie eksperci oceniają ich liczbę na 30 tys. Miała oddziały w 18 regionach Rosji, m.in. w Moskwie i Petersburgu.

Proces Rudniewa zaczął się w lipcu 2011 roku. "Guru" został aresztowany w 2010 roku w domu, w którym przebywał w towarzystwie 38 członków sekty, z których większość stanowiły młode kobiety poszukiwane przez rodziny. Wcześniejsze próby skazania go - w latach 1999, 2004 i 2008 - nie powiodły się, ponieważ jego wyznawcy nie chcieli przeciw niemu zeznawać.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.