Libia: aresztowani za religijne obrazki

Za wywieszone na ulicach i straganach obrazki religijne do więzienia trafiło 48 chrześcijan.

Zatrzymania dokonano w mieście Bengazi po skargach miejscowych muzułmanów. Lokalne władze twierdzą jednak, że Koptowie byli nielegalnymi imigrantami i to z tego powodu zostali osadzeni w więzieniu.

Wiele wątpliwości co do oficjalnego powodu zatrzymania budzi wideo, natychmiast zarekwirowane przez policję. Widać na nim aresztowanych Koptów w małym pokoju, strzeżonym przez mężczyznę z typową salaficką brodą. Egipcjanie wyglądają na fizycznie wycieńczonych. Każdemu z nich karnie ogolono głowę. Wielu ma siniaki i otarcia. Sprawa wywołała oburzenie wśród ludności w Bengazi, tym bardziej, że już w październiku występowano tam przeciwko salafickim bojówkom, podejrzewanym o atak na amerykański konsulat.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja