Razem w intencji ofiar zamachu

Trzy dni po ataku terrorystycznym na maraton w Bostonie chrześcijanie, Żydzi i muzułmanie modlili się w tamtejszej katedrze katolickiej Świętego Krzyża w intencji ofiar.

Gospodarzem spotkania był arcybiskup Bostonu kard. Sean O’Malley OFM Cap. Wzięli też udział politycy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Barackiem Obamą na czele. Katedra położona jest zaledwie kilka przecznic od miejsca wybuchu, w którym zginęły trzy osoby, a 176 odniosło rany.

„Musimy pokonać kulturę śmierci i promować kulturę życia” – powiedział kard. Sean O’Malley. Jedynym sposobem naprawy zniszczonego świata jest jego zdaniem działanie jako wspólnota i rodzina, a nie jako jednostki. „Ta tragedia jest dla nas zarówno próbą, jak i szansą, by podjąć wspólną pracę z odnowionym duchem determinacji i solidarności, w mocnym przeświadczeniu, że miłość jest mocniejsza od śmierci”- powiedział bostoński arcybiskup. Inni mówcy podkreślali siłę i odwagę mieszkańców Bostonu. Zachęcali ich do udzielania sobie nawzajem nieustannego wsparcia.

Nabożeństwo zdaniem Baracka Obamy stworzyło okazję, aby wspólnie się modlić, przeżywać żałobę i ocenić straty. „Ale zebraliśmy się tu również, aby zapewnić, że duch tego miasta nie został zastraszony, a duch tego kraju nie jest przyciemniony” – powiedział prezydent. Dodał, że nie ma wątpliwości, iż w przyszłym roku bostończycy ponownie pobiegną w maratonie. „Tak, pobiegniecie i ukończycie bieg!” – przekonywał Obama.

Choć chętnych było znacznie więcej, w spotkaniu w katedrze, ze względu na środki bezpieczeństwa, uczestniczyło tylko ponad dwa tysiące osób. Kolejka chętnych ustawiała się już od szóstej rano. W samej katedrze, jak i jej najbliższej okolicy powzięto środki najwyższej ostrożności.

«« | « | 1 | » | »»
 • Barbara966
  20.04.2013 10:40
  Zamachy terrorystyczne są straszne, ale czy nie pora dla Amerykanów zastanowić się skąd bierze się nienawiść do ich kraju? Osama bin Laden dawno został zabity, a trupy amerykańskie i ich sprzymierzeńców (w tym i nas Polaków) sieją postrach po świecie zabijając cywili, dzieci, torturując więźniów lub niewinnie ich przetrzymując. O co tutaj chodzi? Dżochar Dudajew zginął jak rozmawiał przez telefon komórkowy, publikacje w prasie z tamtego okresu oskarżały o ten zamach Rosję i USA , bo jak dowodzono Rosjanie nie mieli wtedy takiej technologii zabijania w ten sposób. Może ten zamach w Bostonie ma swoje przyczyny w tamtej śmierci w 1996r? Nie tylko Amerykanie potrafią się mścić, Czeczeńcy również! Zło nie może urodzić dobra, z terroryzmu może powstać tylko terroryzm!
 • Barbara966
  20.04.2013 13:06
  Szanowna Redakcjo, nie wiem czemu stosujecie taką taktykę : niby nie stosujecie cenzury i przeważnie zamieszczacie kontrowersyjne komentarze, ale potem zdejmujecie te komentowane artykuły z Waszej głównej strony. Dlaczego to robicie? Przecież to są nasze opinie i nie trzeba ich kamuflować, wy jako redakcja nie musicie się zgadzać z naszymi opiniami, a tylko je zamieszczać, jeśli nie są obraźliwe, prawda?
 • Savonarola
  20.04.2013 16:49
  modlili się w tamtejszej katedrze katolickiej Świętego Krzyża

  Pytanie natury technicznej-czy gwozdzie ktorymi przybity zostal Jezus do krzyza tez sa SWIETE,czy tylko krzyz? A tak swoja droga to czy narzedzie zbrodni moze byc swiete? Np. swieta szubienica, swieta gilotyna,czy swiety miecz ktorym scieto sw.Jana Chrzciciela?
 • Kate
  24.05.2013 19:36
  Też tak sądziłam , bo Czeczeni w IV 96 zapowiedzeli , że będą mścić śmierć Dudajewa , który był dla nich autorytetem , przywódcą ,który dał im wolność ...ale szybko zorientowałam się , że Czeczeni podejrzani o udział są niewinni , to jedna , wielka , brudna polityka , którą uprawia USA wspólnie z Rosją .
  Tamerlan nie został przejechany przez brata , on żył , był cały i zdrowy , tylko rozebrany do naga prowadzony do policyjnego radiowozu ....są filmy , które to potwierdzają . Ten zamach ma jeden cel - zdyskredytować Czeczenów w oczach opinii miedzynarodowej , a to Rosja potrafi robić świetnie , zna się na rzeczy , podobnie jak na morderdstwach niewygodnych p9lityków ...Wczoraj zginął w zamachu konsul Czeczeńskiej Republki Ichkerii w Turcji ....Rosja nadal uważa Czeczenów za swoich największych wrogów . Bo zdaje sobie sprawę , jak wielką krzywdę wyrządziła temu narodowi ... Może kiedyś odbiją sobie tę wolność ...póki co mają ją w sercach ....
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.