Program watykańskiego czuwania o pokój

Znany jest już ramowy program czuwania w intencji pokoju na Placu św. Piotra.

Plac św. Piotra będzie otwarty dla uczestników sobotniego czuwania od godz. 16:30. Zgodnie z pragnieniem Papieża zaproszeni są wszyscy, którym droga jest sprawa pokoju, niezależnie od wyznawanej wiary i przekonań.

Będzie istniała możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Księża będą spowiadać w różnych językach, w specjalnie wyznaczonych miejscach, pod okalającą plac kolumnadą Berniniego. Papież Franciszek przybędzie na czuwanie o godz. 19:00. Spotkanie rozpocznie się od intronizacji ikony patronki Rzymu Salus Populi Romani, następnie zostanie odmówiony różaniec w intencji pokoju. Po papieskim rozważaniu będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie o pokój na świecie zakończy się papieskim błogosławieństwem o godz. 23:00.

Do wielopokoleniowego udziału rodzin w inicjatywie modlitwy i postu w intencji pokoju w Syrii zachęcił abp Vincenzo Paglia. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny skierował w tej sprawie specjalny apel. Zwrócił w nim uwagę, że zachęta do wyrzeczenia w obliczu okropności wojny może być dla rodziców wychowawczą okazją do wyczulenia dzieci na cierpienia innych ludzi. Ważne byłoby tu również świadectwo dziadków czy ogólnie osób w podeszłym wieku, zwłaszcza gdy ktoś z nich przeżył wojnę.

„A wy, dzieci i młodzi, nie narzekajcie, gdy w sobotę zabraknie na stole obfitości jedzenia – napisał abp Paglia. – Natomiast dziękujcie waszym rodzicom za to, co wam podają i proście o wyjaśnienie, dlaczego jednak warto żyć na tej ziemi, zbyt często naznaczanej żałobą i przemocą”. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny przypomina też o wartości modlitwy o pokój w atmosferze solidarności z tymi, którzy w Syrii każdego dnia ryzykują życie.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg