Czterech rannych w meczecie w Birmingham

32-letni mężczyzna ranił w sobotę w meczecie w Birmingham maczetą cztery osoby, w tym policjanta. Przywódcy muzułmańscy w Wielkiej Brytanii obawiają się, że incydent wykorzystają ekstremiści.

Według Press Association do ataku doszło w trakcie wieczornych modłów na terenie muzułmańskiego ośrodka przy Washwood Heath Road, gdzie znajduje się meczet. Ok. godz. 23 policja otrzymała zawiadomienie o trzech rannych osobach.

Napastnik w trakcie zatrzymania ranił czwartą osobę - policjanta. Aresztowano go pod zarzutem usiłowania zabójstwa.

Ranni są w szpitalu, gdzie ich stan określa się jako stabilny. Policja stara się ustalić, czy motywem sprawcy była wrogość wobec islamu. Na wczesnym etapie dochodzenia nie wyklucza żadnej hipotezy.

"Za wcześnie, by przesądzać o okolicznościach zdarzenia, ale nie ulega wątpliwości, że nic takiego nie powinno mieć miejsca. Z pewnością znajdą się tacy, którzy będą starali się zdyskontować incydent, ale nie można dopuścić, by im się to udało" - cytuje agencja PA Mohammeda Shafiqa, lidera muzułmańskiej organizacji Ramadhan Foundation.

"Ranienie policjanta w trakcie wykonywania przez niego obowiązków służbowych to bardzo poważna sprawa" - zaznaczył.

Świadkowie mieszkający w pobliżu słyszeli w meczecie ostrą sprzeczkę, której dalszym etapem były rękoczyny. BBC twierdzi, że sprawca incydentu wyglądał na Somalijczyka i ma 32-lata. W rejonie muzułmańskiego ośrodka wzmożono policyjne patrole.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg