7,3 mln dolarów ma kosztować park tematyczny poświęcony Koranowi, jaki chcą założyć władze Dubaju - poinformowały zachodnie media. Mają się tam znaleźć m.in. występujące w świętej księdze islamu rośliny, teatr na wolnym powietrzu, fontanny i ścieżka rowerowa.
Park, który ma przyjąć pierwszych gości we wrześniu przyszłego roku, to już kolejny tego typu projekt ogłoszony ostatnio przez władze Dubaju - przypomina agencja Associated Press. Innymi podobnymi pomysłami, które mają zachęcić do wizyty w Dubaju zachodnich turystów są projekty wybudowania największego na świecie diabelskiego młyna i parku poświęconego popularnej grze Angry Birds. Park poświęcony Koranowi ma być jednak atrakcją głownie dla zwiedzających z krajów arabskich.
Cały park ma mieć 60 hektarów i - jak zapowiadają Władzie Dubaju - ma być zaprojektowany według islamskiego punktu widzenia. Zwiedzający będą mogli obejrzeć ogrody, w których zasadzonych będzie ponad 50 gatunków wspomnianych w tej księdze roślin, takich jak figa, oliwka, czosnek, bazylia czy granat. Zwiedzający będą mogli też przejść klimatyzowanym tunelem, w którym przedstawione będą wydarzenia opisane w Koranie. Jak zapowiedziały władze Dubaju, w parku będą także place zabaw dla dzieci, teatr na wolnym powietrzu, fontanny, szklane budynki, pustynny ogród, palmowe oazy, jezioro, bieżnia, ścieżka rowerowa i piaszczyste ścieżki spacerowe.
Wstępne przygotowania terenu pod budowę parku i mieszczących się w nim budynków zostały już zakończone. Koszt ponad 7 mln dolarów, za które ma być zrealizowana inwestycja, na razie jest orientacyjny i może się jeszcze zmieniać w zależności od tego, jaki projekt zostanie ostatecznie zrealizowany. Dalsze prace mają ruszyć już w lipcu.
Kościół z tym walczył, ale jak widać ta walka nie była do końca wygrana.
W ostatnich latach także w tej dziedzinie pojawia się we mnie mnóstwo pytań i wątpliwości...
Czyli tak naprawdę co? Religia? Filozofia? Styl życia zwany coraz częściej lifestyle’m?
Nawrócony francuski rabin opowiedział niezwykłą historię swojego życia.
Jakie role, przez wieki, pełniły kobiety w religiach światach?
Córka Hatszepsut – kobiety faraona. Pośredniczki między światem bogów i ludzi…