Chrześcijanie i muzułmanie razem ku pokojowi

„Chrześcijaństwo i islam wiele łączy, razem możemy budować pokój i dobrobyt na świecie. W tym świętym miesiącu muzułmanie z radością wspierają ubogich, dzielą ich troski i trudy. Obie nasze religie mówią o jedynym Bogu, o miłości i przebaczeniu, a nawet o strachu” – napisał bp Bejoy N. D’Cruze do bangladeskich muzułmanów w pozdrowieniu z okazji święta Id al Fitr kończącego ramadan.

Ordynariusz diecezji Srihotto w swym przesłaniu odniósł się także do obecnej sytuacji w Bangladeszu, określając ją jako czas niepewności i konfliktów. Podkreślił jednak, że islam jest religią pokoju, a jego wyznawcy przez miesiąc postu i modlitwy umacniają w sobie cnoty, co prowadzi ludzi dobrej woli do świętości. Przewodniczący komisji episkopatu Bangladeszu do spraw jedności chrześcijan i dialogu międzyreligjnego zapewnił także o swoim, wypływającym z Jezusowej nauki, szacunku dla wiary i kultury islamu. 
 

«« | « | 1 | » | »»
 • katolik
  11.08.2013 22:34
  Raczej razem do piekła, bo nie należą do Kościoła katolickiego poza którym nie ma zbawienia.
  Dlatego polecam rady praktyczne jak uniknąć piekła. Kto chce skorzystać niech skorzysta a kto nie, to jego sprawa.
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
 • nirs
  11.08.2013 22:36
  Fantasmagorie.
 • mkg
  12.08.2013 09:38
  Pan Jacek Dziedzina w jednym z artykułów w papierowym GN jednoznacznie określił, że islam NIE jest religią pokoju. Niestety nie pamiętam numeru.
 • chris
  12.08.2013 14:15
  ”Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." (J 14,06)

  Mam wrażenie, że przez tą całą "ekumenę" kościoł katolicki coraz dalej odbiega od jednoznacznych słów Jesusa w Pismie Świetym...

  Moim zdaniem następnym krokiem będzie zniesienie większości sakramentów. Ale czy wtedy będzie to kościół Jezusa?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.