Kuwejt: otwarto nową siedzibę nuncjatury

Przez ostatnie trzynaście lat obecność nuncjusza apostolskiego w Kuwejcie pomogła w pogłębieniu wzajemnego poznania i zrozumienia między chrześcijanami i muzułmanami.

Taką opinię abp Giovanni Angelo Becciu wyraził tam podczas uroczystości otwarcia nowej siedziby nuncjatury. Substytut w watykańskim Sekretariacie Stanu podkreślił na inauguracji placówki, że w tym właśnie regionie liczba chrześcijan ustawicznie rośnie.

Nowa siedziba została otwarta w 45. rocznicę ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Kuwejtem. Stosowne dokumenty podpisano 21 października 1968 r. Na stałe jednak nuncjusz rezyduje w tym kraju dopiero od stycznia 2000 r. Watykańska placówka dyplomatyczna swoim zasięgiem obejmuje cały Półwysep Arabski. Poza Kuwejtem Stolica Apostolska utrzymuje w tym regionie stosunki dyplomatyczne także z Jemenem (od 1998 r.), Królestwem Bahrajnu (od 2000 r.), Katarem (od 2002 r.) i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (od 2007 r.).

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.