Egipt: antychrześcijańskie rozruchy

Cztery osoby zginęły w czasie starć między muzułmanami a chrześcijanami w miejscowości Deir Mouass w regionie Al-Minja w górnym Egipcie.

Niemal 30 osób odniosło rany. Wśród zabitych jest jeden chrześcijanin i trzech muzułmanów. Rozruchy wybuchły po rozejściu się plotek o romansie koptyjskiego chłopca z muzułmanką. W czasie dwudniowych zajść spalono też kilka budynków należących do chrześcijan.

Region Al-Minja jest dość licznie zamieszkiwany przez chrześcijańskich Koptów, którzy stanowią 6 proc. ludności Egiptu. W czasie niedawnej rewolty zwolenników obalonego prezydenta Mursiego islamiści spalili tam przynajmniej 20 budynków należących do wspólnot wyznawców Chrystusa, w tym kościoły i szkoły. 
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ISLAM, KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.