Ziemia Święta: apel o zaniechanie przemocy

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zwierzchnicy wszystkich wspólnot chrześcijańskich w Ziemi Świętej wystosowali wspólny apel o zaniechanie przemocy. Podpisali go m.in. łaciński patriarcha Jerozolimy Fouad Boutros Twal oraz Kustosz Ziemi Świętej o. Pierbattista Pizzaballa OFM.

W okolicznościowym liście duchowni odwołują się do radości, jaką niesie tajemnica Bożego Narodzenia. Fizyczna bliskość miasta Betlejem, gdzie Słowo Boże stało się ciałem, nieustannie przypomina o tym wielkim wydarzeniu.

Nawiązując do obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie hierarchowie podkreślają, że czasy w jakich narodził się Jezus nie różniły się od obecnych. Także dzisiaj wielu postrzega przemoc jako jedyny sposób narzucenia porządku i zapewnienia bezpieczeństwa. „Mocno wierzymy – piszą biskupi – że przemoc nie jest dobrym rozwiązaniem. Jezus, «Książe Pokoju», przyszedł nie tylko po to, aby pokazać nam w jaki sposób pojednać nas z Bogiem, ale także po to, by pokazać jak mamy nawzajem się pogodzić”.

Na zakończenie hierarchowie przypominają ucieczkę Świętej Rodziny do Egiptu. Przywołuje ona bowiem na myśl licznych uchodźców, którzy opuszczają swoje domy w poszukiwaniu lepszej przyszłości. Chrześcijańscy zwierzchnicy wzywają do modlitwy za uchodźców, a także za organizacje, które ich wspomagają. Swą modlitwą otaczają także światowych przywódców, by podjęli starania zmierzające do stworzenia takich warunków, by nikt nie musiał emigrować w poszukiwaniu dla siebie schronienia.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.