Citizengo w sprawie Asii Bibi

Włoscy obrońcy praw człowieka przygotowują kolejną petycję do rządu w Pakistanie, w której domagają się uwolnienia Asii Bibi. Jednocześnie na całym świecie trwa zbiórka podpisów pod listem solidarności z tą kobietą, skazaną na śmierć za swą wiarę w Chrystusa.

Petycję i listy zawiezie w lutym do Pakistanu specjalna delegacja Fundacji „Citizengo”. Ma ona się spotkać zarówno z przebywającą w więzieniu Asią Bibi, jak i jej rodziną, która w obawie przed represjami ze strony muzułmanów żyje w ukryciu i ma specjalną ochronę. Pakistańska chrześcijanka napisała ostatnio list do Papieża Franciszka, w którym prosi go o modlitwę w swojej intencji. W 2010 r. kobieta została skazana na karę śmierci przez powieszenie za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, choć tak naprawdę mówiła muzułmankom o swej wierze w Chrystusa. Dwóch pakistańskich polityków, którzy występowali w jej obronie, przypłaciło to życiem, ginąc z rąk nieznanych sprawców. 

Petycję solidarności z Asią Bibi można podpisać na stronie: http://www.citizengo.org/pl 
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.